2022-10-14T15:12:42-04:00Jul 19, 2022|

8 причин налагодити професійні зв’язки для успішної кар’єри в Канаді

Read this in English: 8 reasons why networking is essential for your career in Canada

Розпочати нову кар’єру в Канаді може здаватися надскладним завданням для новоприбулих. Якщо ви навіть приїхали до Канади, маючи досвід роботи, тут спосіб знайти своє місце на ринку праці може відрізнятися від вашої рідної країни.

Коли ви краще познайомитеся з канадською професійною культурою, ви зрозумієте, що налагодження професійних знайомств має для новоприбулих велике значення не тільки для отримання своєї першої роботи, але й для подальшого професійного успіху в Канаді.

Ми розповімо, чому налагодження контактів має важливе значення для вашої кар’єри в Канаді та чому професійні зв’язки зберігатимуть свою важливість незалежно від того, на якому етапі кар’єрного шляху ви перебуваєте.

У цій статті ми розглянемо вісім причин, з яких налагодження зв’язків має велике значення для вашої кар’єри в Канаді:

  1. Учитися на прикладі професійного успіху інших людей у​Канаді
  2. Отримувати інформацію під час ознайомлювальних бесід
  3. Відкрити двері новим можливостям працевлаштування через вашу мережу професійних знайомств
  4. Сформувати свою репутацію та зробити її відомою
  5. Знайти наставника
  6. Посилити впевненість у собі для майбутніх співбесід
  7. Ділитися ідеями з людьми у вашій мережі професійних контактів
  8. Розвивати змістовні професійні відносини через спілкування зі знайомими професіоналами

1. Учитися на прикладі професійного успіху інших людей у​Канаді

Коли ви почнете розширювати та плекати свою мережу професійних знайомств у Канаді, ви спілкуватиметеся з професіоналами, що перебувають на різних етапах своєї кар’єри. Як новоприбулий у Канаду ви можете використати цю можливість, аби дізнатися, як фахівці, які нещодавно прийшли в галузь, знайшли роботу, а старші професіонали зросли у своїх сферах діяльності.

Мережа професійних знайомств дає змогу вчитися на чужих успіхах і невдачах, аби ви могли краще підготуватися до свого професійного шляху. Наприклад, спілкуючись із більш досвідченими професіоналами у своїй галузі знань, запитуйте їх про те, як вони будували свою кар’єру та про інші можливі варіанти. Дізнайтеся про навички, які виявилися корисними на їхній посаді, і покращуйте свої власні.

Якщо ви шукаєте першу роботу в Канаді, ви можете поспілкуватися з іншими новоприбулими, щоб зрозуміти, що їм допомогло розпочати свою кар’єру в Канаді.

Ставлячи правильні запитання, ви зможете краще зрозуміти, з якими труднощами ви можете зустрітися, що зробити по-іншому, щоб просунутися кар’єрними сходами, або які навички вам стануть у нагоді для успішного переходу в іншу сферу діяльності.

2. Отримувати інформацію під час ознайомлювальних бесід

Ознайомлювальні бесіди — це зустрічі для встановлення зв’язків, які ви організуєте спеціально для збору інформації або відомостей про конкретну галузь, організацію чи посаду. Ознайомлювальні бесіді допоможуть вам як новоприбулому в Канаду краще зрозуміти канадський ринок праці, перш ніж ви на нього вийдете.

Якщо ви маєте список організацій, у яких хотіли б працювати, можете звернутися до працівників цих компаній, та попросити їх про ознайомлювальну бесіду. Такі зустрічі можуть дати вам цінну інформацію про культуру та завдання компанії, організаційну структуру, процес працевлаштування та наявні вакансії.

До того ж, у процесі розмови за чашкою кави з людьми, які займають посади, аналогічні тим, на які ви подаєте заявку, ви можете дізнатися про необхідні навички, обов’язки та інструменти, які вони використовують у роботі, та головні показники ефективності для їхньої посади. Використовуйте ці відомості для усунення прогалин у навичках, відшліфовування свого резюме та підготовки до співбесіди.

Як навчитися проводити ознайомлювальні бесіди

  • Проведіть власне дослідження. Перегляньте їхні профілі в LinkedIn та вебсайт компанії.
  • Підготуйте перед зустріччю декілька змістовних і розумних запитань.
  • Чітко визначте, що ви хочете отримати від ознайомлювальної бесіди, та задайте тон, відповідний зустрічі.
  • На ознайомлювальній бесіді не ставте особисті запитання та не просіть влаштувати вас на роботу.
  • Попросіть порадити вам, з якими іншими людьми варто поспілкуватися в цій галузі чи організації.

Надішліть електронного листа з подякою. Аби персоналізувати повідомлення, можна додати 1—2 тези, які ви винесли із зустрічі, і відомості про те, чим вони вам допоможуть.

 

3. Відкрити двері новим можливостям працевлаштування через вашу мережу професійних знайомств

У Канаді від 65 до 85 % вакансій ніколи не публікуються на публічних платформах. Створення широкої мережі професійних знайомств може допомогти вам як новоприбулому вийти на прихований ринок праці. За правильного підходу 20-хвилинне знайомство або ознайомлювальна бесіда можуть стати початком відносин, які можуть призвести до можливості в майбутньому влаштувати кар’єру.

Спілкуючись зі співробітниками організацій, у яких ви хотіли б працювати, представляйте себе як потенційного кандидата, демонструйте свою корисність і готовність розвивати свої навички. Не просіть узяти вас на роботу, але дайте зрозуміти, що ви маєте необхідні навички, досвід і бажання працювати. Якщо ви залишите після себе позитивне враження, це може дати вам перевагу перед іншими кандидатами, коли в компанії з’явиться відповідна посада.

Навіть якщо людина, з якою ви зустрілися, не менеджер із підбору персоналу або в організації немає відкритих вакансій, вона може захотіти порекомендувати вам іншу вакансію або пораду щодо вашого профілю в LinkedIn.

Обов’язково демонструйте свої найкращі якості на кожній зустрічі незалежно від того, наскільки вона неформальна. Пам’ятайте, що нові вакансії відкриваються в організаціях кожного дня, і люди, яких ви зустрінете сьогодні, можуть зіграти ключову роль у вашому працевлаштуванні.

4. Сформувати свою репутацію та зробити її відомою

Ваша репутація — це те, що люди думають і говорять про вас, ґрунтуючись на враженні, яке ви справляєте. Так само, як компанії створюють бренди для своєї продукції, ви можете виважено сформувати власну репутацію, підкреслюючи свої унікальні сильні сторони, навички, інтереси й риси характеру під час спілкування з людьми. Пам’ятайте, що це шанс подати свою історію так, щоб вона була послідовною, вагомою та незабутньою.

Формування власної репутації — це постійна робота. Почніть із роздумів про те, що виділяє вас як професіонала серед інших і що ви можете внести в робочій процес. Спілкування зі знайомими фахівцями надає вам унікальну нагоду зміцнити та напрацювати репутацію, ґрунтуючись на відгуках та реакції досвідчених професіоналів.

Якщо ви чітко позначите свою професійну цінність і залишите позитивне враження, ви зможете запам’ятатися як потенційний кандидат та підвищити шанси на те, що вас пригадають. Це підвищить імовірність того, що люди порадять своїм знайомим звернутися до вас або розкажуть вам про відповідні посади у своїй галузі.

Порада. Прослідкуйте за тим, аби не було розбіжностей між вашою короткою презентацією, профілем LinkedIn та іншими матеріалами, що надають інформацію про вас (блог, вебсайт, повідомлення в LinkedIn тощо) та вашою репутацією.

5. Знайти наставника

Наставник — це досвідчений або кваліфікований фахівець, який може бути для вас прикладом та допомагає вам (учню) удосконалювати свої навички для досягнення професійного успіху. Гарний наставник може допомогти пристосувати ваші навички до канадського ринку праці та стати провідником у локальному робочому середовищі. Крім того, він допоможе вам розширити свою мережу професійних знайомств і знайти можливості для працевлаштування.

Як новоприбулий, ви можете скористатися своєю мережею професійних знайомств для пошуку наставника в Канаді. Для пошуку експертів у певній галузі або фахівців високого рівня, готових дати новоприбулим рекомендації щодо кар’єрного зростання або наставництва, ви можете скористатися професійними вебсайтами, як-от LinkedIn або Ten Thousand Coffees. Мережеві заходи, галузеві асоціації та урядові організації, як-от Skills For Change та Рада з питань працевлаштування іммігрантів регіону Торонто (Toronto Region Immigrant Employment Council, TRIEC), також є чудовими місцями для пошуку наставника.

Для того, аби знайти потрібного наставника, може знадобитися певний час, але, плекаючи свої професійні зв’язки, ви зможете зустріти людину, яка розуміє, на якому етапі розвитку кар’єри ви перебуваєте, і допоможе вам підготуватися, щоб досягти професійного успіху в Канаді.

6. Посилити впевненість у собі для майбутніх співбесід

Якщо перед співбесідою ви нервуєте, подумайте про спілкування з фахівцями як про практичну підготовку. Бесіди за чашкою кави з фахівцями високого рівня нададуть вам шанс перевірити свої комунікативні навички та попрактикувати коротку презентацію в розмові без тиску. Не соромтеся попросити про відвертий відгук та скористайтеся отриманими відомостями для покращення своїх навичок проходження співбесіди.

Ознайомлювальні бесіди допоможуть вам докладніше дізнатися про галузь або посаду, на яку ви подаєте заявку, аби краще підготуватися до співбесіди. Ці зустрічі з фахівцями також допоможуть вам підготувати та відпрацювати відповіді на можливі запитання під час співбесіди про ваші навички, сферу інтересів та досвід роботи.

Новоприбулим, які ще не впевнені у своїх знаннях англійської, спілкування з фахівцями допоможе покращити навички розуміння та говоріння. Якщо ви будете уважно слухати й спостерігати за фахівцями, з якими зустрічаєтеся, то зможете дізнатися також про те, як правильно формулювати свої відповіді, як одягатися на роботу, якою є мова тіла, а також популярні теми для розмов на загальні теми й для встановлення контакту.

7. Ділитися ідеями з людьми у вашій мережі професійних контактів

Багато новоприбулих ставляться до налагодження зв’язків як до засобу отримати пораду, інформацію чи можливості працевлаштування. Насправді спілкування з фахівцями може бути не менш цінним для людей, з якими ви зустрічаєтеся, ніж для вас.

У вас, швидше за все, є що запропонувати, з урахуванням вашого досвіду чи освіти. Неформальне спілкування з фахівцями дасть вам можливість розширити світогляд і поділитися своїми знаннями з людьми, які вже побудували свою кар’єру в Канаді.

Розширюйте кругозір — вільний обмін ідеями, можливо, навчить вас новому підходу до виконання своєї справи. Кожен випадок спілкування — це можливість дізнатися щось нове про канадський ринок праці, стиль роботи, професійне оточення чи свою галузь. Користуйтеся своїми зв’язками, аби дізнатися про найкращі методи роботи в галузі, і будьте готові ділитися власним досвідом або ідеями. Хто знає, можливо, саме ваша ідея комусь допоможе вирішити актуальну проблему бізнесу!

8. Розвивати змістовні професійні відносини через спілкування зі знайомими професіоналами

Всупереч думці багатьох новоприбулих, налагодження зв’язків — це не просто неформальне спілкування з фахівцями на LinkedIn або відвідування заходів. Хоча це є першим кроком, реальні переваги неформального спілкування з фахівцями проявляються, коли ви перетворюєте ці зв’язки на змістовні, міцні відносини.

Налагодження зв’язків може допомогти знайти людей, з якими ви зможете їх розвивати, але для розвитку цих професійних відносин потрібно витрачати час та докладати зусиль. Найважливіше для новоприбулих — пам’ятати, що налагодження зв’язків — це вулиця з двостороннім рухом.

Обдумайте, що ви здатні запропонувати своїм знайомим або як ви можете підвищити цінність їхньої організації чи посади. Це можуть бути навички, міжнародні знання, зв’язки, досвід у певній галузі чи просто спільні інтереси. Підтримуйте розмову й установлюйте глибший зв’язок за допомогою своїх сильних сторін та інтересів. Ідея полягає у створенні мережі знайомих фахівців, до яких ви зможете звертатися за порадами, ресурсами та рекомендаціями не лише під час пошуку роботи, а й протягом усієї вашої кар’єри.

Тепер, коли ви знаєте, чому налагодження зв’язків має вирішальне значення для професійного успіху в Канаді, час почати шукати людей, з якими ви хотіли б зустрітися, і готуватися до зустрічей із ними. Не забувайте, що приходити на зустріч слід із чіткою метою та списком запитань, які допоможуть вам отримати інформацію, потрібну для просування кар’єрними сходами в Канаді.