2022-10-14T15:12:40-04:00Jul 19, 2022|

8 دلیل که چرا شبکه سازی برای حرفه شما در کانادا ضروری است

Read this in English: 8 reasons why networking is essential for your career in Canada

شروع یک حرفه جدید در کانادا می تواند برای تازه واردین بسیار دشوار باشد. حتی اگر با تجربه کاری قبلی وارد کانادا شده اید، ممکن است روش ورود به مارکیت کار در اینجا با کشور خودتان متفاوت باشد.

به محض آشنا شدن با کلتور حرفه ای در کانادا، متوجه خواهید شد که شبکه سازی نه تنها برای به دست آوردن اولین وظیفه تان منحیث یک تازه وارد ضروری است، بلکه برای موفقیت مستمر حرفه ای تان در کانادا نیز به آن احتیاج دارید.

ما توضیح خواهیم داد که چرا شبکه ​سازی برای حرفه شما در کانادا ضروری است و چرا ارتباطات حرفه ای، بدون در نظر گرفتن موقعیت شما در مسیر شغلی، مهم خواهد بود.

در این مقاله ما هشت دلیل ذیل را مبنی بر اینکه چرا شبکه سازی برای حرفه شما در کانادا ضروری است، بررسی می کنیم:

 1. از موفقیت حرفه ای سایر افراد در کانادا بیاموزید
 2. از طریق مصاحبه های اطلاعاتی، آگاهی به دست بیاورید
 3.  در شبکه ارتباطی خود، دروازه را به روی فرصت ​های شغلی جدید باز کنید
 4. برند شخصی خود را بسازید و آن را تبلیغ کنید
 5. یک مربی پیدا کنید
 6. برای مصاحبه​های شغلی آینده، اعتماد به نفس کسب کنید
 7. ایده​ها را با افراد شبکه خود به اشتراک بگذارید
 8. از طریق شبکه سازی، روابط حرفه ای مفید ایجاد کنید

1. از موفقیت حرفه ای سایر افراد در کانادا بیاموزید

هنگامی که شروع به پرورش شبکه حرفه ای خود در کانادا کردید، شما با افرادی آشنا می شوید که در مراحل مختلف شغلی خود هستند. به عنوان یک تازه وارد به کانادا، می​توانید از این فرصت استفاده کنید و ببینید که چگونه شرکت​ها در این صنعت شروع به کار کرده اند و چگونه متخصصان ارشد در صنعت خود رشد یافته اند.

شبکه سازی به شما امکان می دهد از موفقیت ها و شکست های دیگران درس بگیرید، بنابراین می توانید برای سفر حرفه ای خود بهتر آماده شوید. به عنوان مثال هنگام صحبت با متخصصان ارشد در حوزه تخصصی خود، در مورد مسیر شغلی آنها و مسیرهای جایگزینی که ممکن است وجود داشته باشد، سؤال بپرسید. در مورد مهارت هایی که آنها در شغل خود مفید یافته اند، بیاموزید و مهارت های خود را تقویت کنید.

اگر به دنبال اولین شغل خود در کانادا هستید، می توانید با سایر تازه واردین ارتباط برقرار کنید تا بفهمید چه چیزی به آنها کمک کرده تا حرفه خود را در کانادا شروع کنند.

پرسیدن سؤالاتِ درست به شما کمک می کند تصویر بهتری از چلنج های احتمالی پیشرو، کارهایی که می توانید برای پیشرفت در حرفه خود به طور متفاوت انجام دهید یا مهارت های قابل انتقالی که برای تغییر موفقیت آمیز زمینه کاری خود نیاز دارید، بدست بیاورید.

2. از طریق مصاحبه های اطلاعاتی، آگاهی به دست بیاورید

مصاحبه های اطلاعاتی، جلسات شبکه ای هستند که شما با هدف خاص جمع آوری اطلاعات یا آگاهی در مورد یک صنعت، سازمان یا نقش شغلی خاص ترتیب می دهید. به عنوان یک تازه وارد به کانادا، مصاحبه های اطلاعاتی می تواند به شما کمک کند حتی قبل از اینکه وارد مارکیت کار شوید، درک بهتری از مارکیت کار کانادا داشته باشید.

اگر فهرستی از سازمان​هایی دارید که می​خواهید با آن​ها کار کنید، می​توانید با افرادی که در آن شرکت​ها کار می​کنند ارتباط برقرار کنید و برای مصاحبه​های اطلاعاتی درخواست بدهید. این جلسات می تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد کلتور و اهداف شرکت، ساختار سازمانی، پروسه استخدام و فرصت های شغلی در اختیار شما قرار بدهند.

همچنین گفتگوی دوستانه با افراد مشغول در سمت هایی مشابه به آنچه شما درخواست داده اید، اطلاعات خوبی در مورد مهارت​ها، مسؤولیت​ها، ابزارهایی که برای کار استفاده می​کنند و معیارهای کلیدی عملکرد در سمت خود، به شما می​دهد. از این اطلاعات برای بهبود مهارت ها، تقویت رزومه خود و آماده شدن برای مصاحبه استفاده کنید.

چگونه در مصاحبه اطلاعاتی مسلط عمل کنیم

 • تحقیق کنید پروفایلLinkedIn  و ویب سایت شرکت آنها را بررسی کنید.
 • قبل از جلسه خود، فهرستی از سوالات آگاهانه و هوشمندانه تهیه کنید.
 • در مورد آنچه که می خواهید از مصاحبه اطلاعاتی به دست آورید واضح صحبت کنید و لحن جلسه را بر اساس آن تنظیم نمایید.
 • از سوالات شخصی خودداری کنید و در یک مصاحبه اطلاعاتی درخواست کار نکنید.
 • از این افراد بخواهید تا خطاب به سایر اشخاصی که در زمینه کاری یا سازمان شان هستند و شما می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید، به شما توصیه نامه بدهند.

یک ایمیل تشکر بفرستید. می ​توانید پیام خود را با افزودن 1 الی 2 موردی که از جلسه دریافت کرده​اید و اینکه چگونه به شما کمک کرده اند، شخصی سازی کنید.

 

3. در شبکه ارتباطی خود، دروازه را به روی فرصت های شغلی جدید باز کنید

در کانادا، بین 65 تا 85 فیصد از موقعیت های شغلی هرگز به صورت عمومی آگهی نمی شوند. منحیث یک تازه وارد، ایجاد یک شبکه قوی می تواند به شما کمک کند تا از این مارکیت کار پنهان استفاده کنید. یک تعامل 20 دقیقه ای مقدماتی یا مصاحبه اطلاعاتی اگر به خوبی مدیریت شود، می تواند آغازگر رابطه ای باشد که ممکن است به فرصت شغلی آینده منجر شود.

هنگامی که با افراد در سازمان​هایی که می​خواهید برای آنها کار کنید، ایجاد شبکه می​کنید، با نشان دادن ارزشی که می​توانید به ارمغان بیاورید و تمایل خود برای گسترش مهارت​های تان، خود را به عنوان یک کاندید بالقوه معرفی کنید. درخواست شغل نکنید، بلکه به افراد اجازه دهید مهارت​ها، تخصص و اشتیاق شما را ببینند. زمانی که یک موقعیت مناسب در شرکت باز می شود، ایجاد تأثیر مثبت ممکن است منجر به برتری شما نسبت به سایر نامزدها بشود.

حتی اگر فردی که ملاقات می​کنید مدیر استخدام نباشد یا موقعیت های باز در سازمانش وجود نداشته باشد، ممکن است مایل باشد برای فرصت​های شغلی دیگر یا در پروفایلLinkedIn  شما برای تان توصیه نامه نوشته کند.

در هر جلسه شبکه سازی، مهم نیست که چقدر غیررسمی باشد، مطمئن شوید که بهترین کار را انجام می دهید. به یاد داشته باشید که هر روز موقعیت های جدیدی در سازمان ها باز می شوند و افرادی که امروز ملاقات می کنید ممکن است راهگشای سِمَت بعدی شما باشند.

4. برند شخصی خود را بسازید و آن را تبلیغ کنید

برند شخصی شما چیزی است که مردم بر اساس تأثیری که ایجاد می کنید، درباره شما فکر می​کنند و حرف می زنند. درست مانند تجارت ها که برای محصولات خود برند ایجاد می​کنند، شما می​توانید با برجسته کردن نقاط قوت، مهارت​ها، علایق و ویژگی​های شخصیتی منحصربه​فرد خود هنگام شبکه​سازی با افراد، برند شخصی خود را با دقت ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که این فرصتی است تا داستان خود را به شیوه ای منسجم، قانع کننده و به یاد ماندنی بیان کنید.

ساختن برند شخصی شما یک فعالیت مداوم خواهد بود. با فکر کردن به اینکه چه چیزی شما را به عنوان یک فرد مسلکی متمایز می کند و چه مهارت هایی دارید، شروع کنید. شبکه سازی به شما فرصتی منحصر به فرد می دهد تا برند شخصی خود را بر اساس بازخورد و واکنش متخصصان باتجربه اصلاح و تنظیم کنید.

با بیان شفاف ارزش خود و به جا گذاشتن یک تأثیر مثبت، می توانید به عنوان یک نامزد بالقوه برجسته شوید و «اثر برند» خود را افزایش دهید. این باعث می​شود که افراد، شما را به مخاطبین خود توصیه کنند یا شما را برای هر موقعیت مرتبط در شبکه خود معرفی نمایند.

نکته: مطمئن شوید که محتویات   پروفایل LinkedIn و سایر مطالب برندسازی شخصی (وبلاگ، ویب ​سایت، پوست های  LinkedIn و غیره) را با نام تجاری شخصی خودتان تنظیم کنید

5. یک مربی پیدا کنید

مربی یک فرد مسلکی با تجربه یا ماهر است که به عنوان الگو عمل می کند و به شما (مددجو) کمک می کند تا مهارت های خود را برای کسب موفقیت در حرفه مورد نظر گسترش دهید. یک مربی خوب می تواند به شما کمک کند تا مهارت های خود را با مارکیت کار کانادا تطبیق دهید. وی می تواند به عنوان رهنمای محیط کار محلی عمل کند. آنها همچنین می توانند به شما در رشد شبکه و یافتن فرصت های شغلی کمک کنند.

منحیث یک تازه وارد، می توانید از شبکه خود برای پیدا کردن یک مربی در کانادا استفاده کنید. می​توانید از سایت​های شبکه​ای مانند LinkedIn یا Ten Thousand Coffees برای شناسایی کارشناسان صنعت یا متخصصان ارشدی که مایل به ارائه رهنمایی شغلی یا رهنمایی برای تازه واردین هستند استفاده کنید. رویدادهای شبکه سازی، انجمن​های صنعتی و سازمان​های دولتی مانند Skills For Change و Toronto  Region Immigrant Employment Council (TRIEC) (شورای استخدام مهاجران منطقه تورنتو) نیز مکان​های خوبی برای جستجوی مربی هستند.

ممکن است پیدا کردن مربی مناسب زمان بر باشد، اما با تقویت ارتباطات خود، باید بتوانید فردی را پیدا کنید که موقعیت شما را در مسیر شغلی تشخیص بدهد و بتواند به شما کمک کند تا برای موفقیت وظیفوی در کانادا آماده شوید.

6. برای مصاحبه های شغلی آینده، اعتماد به نفس کسب کنید

اگر قبل از مصاحبه شغلی کمی مضطرب هستید، شبکه سازی را به عنوان یک تمرین در نظر بگیرید. گفتگوی دوستانه با متخصصین ارشد، این فرصت را به شما می دهد تا مهارت های ارتباطی خود را ارزیابی کنید و در یک گپ کم استرس، برای شرایط واقعی آماده بشوید. برای بهبود مهارت های مصاحبه خود، درخواست بازخورد صریح بدهید و از آگاهی هایی که به دست می آورید، استفاده کنید.

مصاحبه های اطلاعاتی می تواند به شما کمک کند در مورد صنعت یا نقشی که برای آن درخواست می کنید بیشتر بدانید، بنابراین می توانید برای مصاحبه خود بهتر آماده شوید. این جلسات شبکه سازی همچنین به شما کمک می کند تا پاسخ به سؤالات احتمالی مصاحبه در مورد مهارت ها، علایق و تجربه کاری خود را آماده کرده و آنها را تمرین کنید.

برای تازه واردینی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند، شبکه سازی می تواند در بهبود مهارت های شنیداری و گفتاری مؤثر باشد. با مشاهده و گوش دادن دقیق به افراد مسلکی که ملاقات می کنید، می توانید در مورد بیان جواب های خود، لباس پوشیدن برای محل کار، زبان بدن و بحث های کوچک یا موضوعات مکالمه آغازی اطلاعات کسب کنید.

7. ایده​ها را با افراد شبکه خود به اشتراک بگذارید

بسیاری از تازه واردین، به شبکه سازی فقط منحیث وسیله ای برای دریافت مشوره، اطلاعات یا فرصت های شغلی نگاه می کنند. در حقیقت، شبکه​سازی می​تواند به همان اندازه برای افرادی که ملاقات می​کنید نیز ارزشمند باشد.

شما احتمالاً بر اساس تجربه یا تحصیلات خود، اطلاعاتی برای ارائه دارید. شبکه سازی به شما این امکان را می دهد که دیدگاه خود را گسترش دهید و دانش خود را با افرادی که در حال حاضر در کانادا شغل ثابتی دارند به اشتراک بگذارید.

ذهن خود را باز نگه دارید – تبادل رایگان ایده ها ممکن است به شما روش جدیدی برای انجام کارها بیاموزد. هر تعامل فرصتی برای یادگیری چیزی در مورد مارکیت کار کانادا، سبک کار، محیط حرفه ای یا صنعت است. از ارتباطات خود برای یادگیری در مورد بهترین شیوه های صنعت استفاده کنید و مایل باشید تجربیات یا اطلاغات خود را به اشتراک بگذارید. چه کسی می داند، شاید ایده شما بتواند به کسی کمک کند تا یک مشکل عاجل تجاری را حل کند!

8. از طریق شبکه سازی، روابط حرفه ای مفید ایجاد کنید

برخلاف آنچه بسیاری از تازه واردین معتقدند، شبکه سازی چیزی فراتر از ارتباط با متخصصان در LinkedIn  یا شرکت در رویدادهای شبکه سازی است. در حالی که این اولین قدم است، مزایای واقعی شبکه سازی زمانی ظاهر می شود که این ارتباطات را به روابط مفید و پایدار تبدیل کنید.

شبکه ​سازی می​تواند به گسترش ارتباطات کمک کند، اما پرورش این روابط حرفه ای، نیازمند صرف زمان و تلاش است. مهمترین چیزی که تازه واردها باید در نظر داشته باشند این است که شبکه سازی یک سرک دو طرفه است.

به این فکر کنید که در ارتباطات خود چه چیزی برای عرضه کردن دارید یا چگونه می توانید به سازمان یا نقش حرفه ای آنها ارزشی بیافزایید. این می تواند در قالب مهارت، اطلاعات بین المللی، ارتباطات، یا تخصص در یک صنعت خاص یا صرفاً یک علاقه مشترک باشد. از نقاط قوت و علایق خود برای زنده نگه داشتن گفتگو و ایجاد پیوند عمیق تر استفاده کنید. هدف این است که یک شبکه حرفه ای ایجاد کنید تا بتوانید از آن نه فقط برای جستجوی شغل، بلکه در طول مسیر شغلی تان برای گرفتن مشوره، منابع و رهنمایی استفاده کنید.

اکنون که می دانید چرا شبکه سازی برای موفقیت حرفه ای در کانادا بسیار مهم است، زمان آن فرا رسیده است که درباره افرادی که می خواهید با آنها ملاقات کنید تحقیق کنید و برای جلسات شبکه سازی خود آماده شوید. به یاد داشته باشید که با یک هدف واضح و لیستی از سوالات وارد شوید تا به شما کمک کند اطلاعاتی را که برای پیشرفت در حرفه خود در کانادا نیاز دارید، به دست آورید.